popielata linia pozioma

uczeń dyrektor gratulacjeNa to pytanie z łatwością odpowie uczeń klasy 7b Piotr Szulc, który od wielu lat rozgrywa najtrudniejsze partie szachowe.
Piotr, przygodę z szachami rozpoczął w klasie 1 szkoły podstawowej na zajęciach twórczych, zorganizowanych w ramach godzin dodatkowych przyznanych z Fundacji In Spe. Przez kolejne lata Piotr systematycznie uczęszczał na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego. Gra w szachy bardzo szybko stała się jego pasją. Od 2016 roku, dodatkowo rozwijał swoje umiejętności w Domu Harcerza. Następnie został przyjęty do klubu sportowego UKS OPP w Toruniu. Od tego czasu systematycznie zdobywał kolejne kategorie zawodnika szachowego. Dodatkowo uczęszczał na prywatne lekcje, które prowadzone były przez trenera – kandydata na mistrza FIDE (jest to tytuł międzynarodowy). Obecnie Piotr jest aktywnym zawodnikiem sekcji szachowej. Bierze udział w wielu turniejach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Systematycznie pracuje pod okiem dwóch trenerów zarówno w klubie szachowym, jak i w domu. Ćwiczy wszystkie etapy rozgrywki szachowej: od debiutu do zakończenia gry. W każdy weekend bierze udział w turniejach szachów szybkich lub klasycznych.
Piotr, to wyjątkowy chłopiec. Dzięki wytrwałej i systematycznej pracy jest w stanie osiągać coraz lepsze wyniki w rozgrywkach szachowych na różnych turniejach i odnosić w nich sukcesy.
26 września 2020r. uczestniczył w zorganizowanym w Toruniu „Turnieju o puchar dyrektora Cambridge Academy” – grupa do lat 14. Piotr zajął w nim I miejsce.
3 października 2020r. w Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce odbyło się uroczyste zakończenie cyklu Grand Prix Torunia Fundacji In Spe. Był to cykl turniejów szachowych trwających od października 2019 roku do czerwca 2020 roku. Raz w miesiącu odbywał się jeden turniej szachowy.
Cykl turniejów Grand Prix Torunia Fundacji InSpe w kategorii wiekowej do lat 15 wygrał Piotr.
Obecnie Piotr postanowił grać w grupie open, tzn. razem z dorosłymi na najwyższym poziomie. Życzymy Piotrowi wielu sukcesów i wygranych partii szachowych.
Z zaciekawieniem będziemy śledzili kolejne osiągnięcia ucznia naszej szkoły.
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego
Małgorzata Rogaszewska
Zdjęcia na profilu szkoły na FB.