popielata linia pozioma

dzieci szachy
Na to pytanie z łatwością odpowie uczeń klasy 7b Piotr Szulc, który od wielu lat rozgrywa najtrudniejsze partie szachowe. Śladami Piotra kroczą obecnie uczniowie z klasy 1b i 2b.
Piotr, przygodę z szachami rozpoczął w klasie 1 naszej szkoły na zajęciach twórczych, zorganizowanych w ramach godzin dodatkowych przyznanych z Fundacji In Spe. Przez kolejne lata Piotr systematycznie uczęszczał na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego. Gra w szachy bardzo szybko stała się jego pasją. Piotr jest aktywnym zawodnikiem sekcji szachowej. Bierze udział w wielu turniejach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Systematycznie pracuje pod okiem dwóch trenerów zarówno w klubie szachowym, jak i w domu. Ćwiczy wszystkie etapy rozgrywki szachowej: od debiutu do zakończenia gry. W każdy weekend bierze udział w turniejach szachów szybkich lub klasycznych. Piotr rozgrywa partie szachowe w grupie „open”, tzn. gra z dorosłymi na najwyższym poziomie.
Swoją przygodę z szachami rozpoczynają obecnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Odważnie krocząc krętymi ścieżkami szachowego królestwa, odkrywają kolejne jego tajemnice. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do nauki gry w szachy. Mamy nadzieję, że niejeden maluch podąży drogą, którą wytyczył ich starszy kolega z klasy 7b.
Życzymy Piotrowi i małym uczniom z kasy 1b i 2b wytrwałości i sukcesów oraz wielu wygranych partii szachowych. Z zaciekawieniem będziemy śledzili kolejne osiągnięcia uczniów naszej szkoły.
Zdjęcia na profilu szkoły na FB.