popielata linia pozioma

Microsoft dla edukacji

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

jeden procent

Rekrutacja do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.

Informujemy, iż w aktualnościach na stronie miasta zostały zamieszczone komunikaty: "Rusza rekrutacja do szkół podstawowych" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/.../rusza-rekrutacja-do-szkol...
oraz "Czas do przedszkola" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/pl/czas-do-przedszkola
Prosimy o zapoznanie się z komunikatami.
 
W komunikatach podano m.in. informacje o terminie rozpoczęcia naboru, jednostkach prowadzących nabór, adresie strony internetowej elektronicznego naboru.
 
Link do strony elektronicznego naboru do szkoły podstawowej:
http://torun.podstawowe.vnabor.pl/
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Krótszy jest czas na złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału sportowego - do 1 marca 2021 r. do godz. 15.
 
Link do strony elektronicznego naboru do przedszkola:
http://torun.przedszkola.vnabor.pl/
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
dzieci szachy
Na to pytanie z łatwością odpowie uczeń klasy 7b Piotr Szulc, który od wielu lat rozgrywa najtrudniejsze partie szachowe. Śladami Piotra kroczą obecnie uczniowie z klasy 1b i 2b.
Piotr, przygodę z szachami rozpoczął w klasie 1 naszej szkoły na zajęciach twórczych, zorganizowanych w ramach godzin dodatkowych przyznanych z Fundacji In Spe. Przez kolejne lata Piotr systematycznie uczęszczał na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego. Gra w szachy bardzo szybko stała się jego pasją. Piotr jest aktywnym zawodnikiem sekcji szachowej. Bierze udział w wielu turniejach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Systematycznie pracuje pod okiem dwóch trenerów zarówno w klubie szachowym, jak i w domu. Ćwiczy wszystkie etapy rozgrywki szachowej: od debiutu do zakończenia gry. W każdy weekend bierze udział w turniejach szachów szybkich lub klasycznych. Piotr rozgrywa partie szachowe w grupie „open”, tzn. gra z dorosłymi na najwyższym poziomie.
Swoją przygodę z szachami rozpoczynają obecnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Odważnie krocząc krętymi ścieżkami szachowego królestwa, odkrywają kolejne jego tajemnice. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do nauki gry w szachy. Mamy nadzieję, że niejeden maluch podąży drogą, którą wytyczył ich starszy kolega z klasy 7b.
Życzymy Piotrowi i małym uczniom z kasy 1b i 2b wytrwałości i sukcesów oraz wielu wygranych partii szachowych. Z zaciekawieniem będziemy śledzili kolejne osiągnięcia uczniów naszej szkoły.
Zdjęcia na profilu szkoły na FB.