popielata linia pozioma

dziewczynki biurko plansza
Nauka i zabawa - to dla pierwszaków "super sprawa!" Przekonali się o tym uczniowie z klasy 1b. Od początku października, raz w tygodniu dzieci te uczestniczą w autorskim programie pt.: "Pierwszaki w cyberprzestrzeni". Różnorodność zajęć i ich nowatorskość sprawiły, że dzieci z dużą łatwością nabywają umiejętności kreatywnego oraz świadomego wykorzystywania najnowszych technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem małych i dużych mat do kodowania, na których dzieci tworzą różne konstrukcje kodowe, czyli uczestniczą w zabawach „Kodowanie na dywanie”, lub „Kodowanie na ławce szkolnej” oraz z wykorzystaniem robotów typu - Ozobot. Zaangażowanie uczniów i wspaniała zabawa podczas zajęć są najlepszym dowodem na to, że nauka w szkole może odbywać się w sposób bardzo ciekawy i zachęcać do aktywnego w niej uczestnictwa. Zdjęcia z zajęć pokazują tylko małe wycinki z naszej wspólnej zabawy i nauki. W kolejnym etapie naszych spotkań z robotyką, mali uczniowie będą bawili się i pracowali z wykorzystaniem platformy internetowej ozoblockly.pl, code.org, programu Scratch oraz Prophio.
Zdjęcia na profilu szkoły na FB.