popielata linia pozioma

Microsoft dla edukacji

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

jeden procent

Rekrutacja do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.

Informujemy, iż w aktualnościach na stronie miasta zostały zamieszczone komunikaty: "Rusza rekrutacja do szkół podstawowych" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/.../rusza-rekrutacja-do-szkol...
oraz "Czas do przedszkola" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/pl/czas-do-przedszkola
Prosimy o zapoznanie się z komunikatami.
 
W komunikatach podano m.in. informacje o terminie rozpoczęcia naboru, jednostkach prowadzących nabór, adresie strony internetowej elektronicznego naboru.
 
Link do strony elektronicznego naboru do szkoły podstawowej:
http://torun.podstawowe.vnabor.pl/
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Krótszy jest czas na złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału sportowego - do 1 marca 2021 r. do godz. 15.
 
Link do strony elektronicznego naboru do przedszkola:
http://torun.przedszkola.vnabor.pl/
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
dziewczynki biurko plansza
Nauka i zabawa - to dla pierwszaków "super sprawa!" Przekonali się o tym uczniowie z klasy 1b. Od początku października, raz w tygodniu dzieci te uczestniczą w autorskim programie pt.: "Pierwszaki w cyberprzestrzeni". Różnorodność zajęć i ich nowatorskość sprawiły, że dzieci z dużą łatwością nabywają umiejętności kreatywnego oraz świadomego wykorzystywania najnowszych technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu szkolnych problemów. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem małych i dużych mat do kodowania, na których dzieci tworzą różne konstrukcje kodowe, czyli uczestniczą w zabawach „Kodowanie na dywanie”, lub „Kodowanie na ławce szkolnej” oraz z wykorzystaniem robotów typu - Ozobot. Zaangażowanie uczniów i wspaniała zabawa podczas zajęć są najlepszym dowodem na to, że nauka w szkole może odbywać się w sposób bardzo ciekawy i zachęcać do aktywnego w niej uczestnictwa. Zdjęcia z zajęć pokazują tylko małe wycinki z naszej wspólnej zabawy i nauki. W kolejnym etapie naszych spotkań z robotyką, mali uczniowie będą bawili się i pracowali z wykorzystaniem platformy internetowej ozoblockly.pl, code.org, programu Scratch oraz Prophio.
Zdjęcia na profilu szkoły na FB.