popielata linia pozioma

dziewczynka z dyplomem

11 czerwca odbył się finał diecezjalnego konkursu biblijnego „Czytam Pismo Święte” – Dzieje Apostolskie. Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Patronat honorowy konkursu objęli: ks. bp Wiesław Śmigiel – Biskup Diecezjalny Toruński, Ks. Tadeusz Itrych SDB – Inspektor Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii pw. św. Wojciecha z siedzibą w Pile oraz Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Konkurs zgromadził uczniów z całej diecezji, a więc nie tylko z Torunia, ale również z Grudziądza, Brodnicy, Lidzbarka, Działdowa i innych miejscowości.

Do konkursu zostały zaproszone szkoły podstawowe, w podziale na dwa poziomy: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Głównym celem konkursu jest upowszechnienie znajomości Pisma Świętego Nowego Testamentu oraz zachęta dla uczniów do przyjmowania pozytywnych postaw ukazanych w Biblii. Jest to też konkurs rozwijający zainteresowania uczniów Pismem Świętym, wprowadzanie w samodzielną lekturę Pisma Świętego oraz rozwijanie umiejętności interpretowania tekstów biblijnych. Konkurs jest podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy oraz finał diecezjalny.

9 października 2020 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu. Wzięło w nim udział 5 uczniów z klas VII i VIII. Uczniowie mieli do wypełnienia test składający się z pytań w formie zamkniętej i otwartej (o różnym stopniu trudności).

Do następnego etapu konkursu z naszej szkoły zakwalifikowały się osoby:
Julia Mańkowska z kl. VII a,
Joanna Kiełkowska z kl. VII b,
Szymon Barszcz z kl. VII b.

Etap rejonowy odbył się 6 maja 2021 roku, z którego do etapu diecezjalnego (finału) zakwalifikowała się Julia Mańkowska z kl. VIIa. Finał okazał się niezwykle trudnym zadaniem. Jesteśmy bardzo dumni, że Julka znalazła się w gronie 30 najlepszych uczniów z całej diecezji (można porównać do rangi finału konkursu wojewódzkiego). Julko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!