plakaty konkursy

Książnica Kopernikańska w Toruniu organizuje dwa konkursy dla dzieci i młodzieży. Jeden z nich – plastyczny – dotyczy dzieci w wieku od 8 do 15 lat, natomiast drugi – literacki – przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Prace należy oddać do 15 listopada 2021 roku do naszej szkolnej biblioteki.

Zachęcamy! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Poniżej informacje dotyczące konkursów:

Konkurs literacki "Ulubiony bohater lub książka"

Jeśli lubisz czytać książki i masz swój ulubiony utwór literacki lub bohatera, poleć ich innym. Napisz w krótkiej formie literackiej (np. list, wiersz, limeryk, opowiadanie, itp.) dlaczego książka lub bohater są godne uwagi. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Do udziału w konkursie zachęcamy młodzież w wieku od 13 do 18 lat. Na prace w formie maszynopisu czekamy do 15 listopada 2021 roku, a na zwycięzców czekają nagrody!

Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat.

Czekamy na różne formy literackie, np. list, dialog, wiersz, limeryk, opowiadanie – do 2000 znaków.

Konkurs plastyczny "Moja ulubiona książka"

Lubicie czytać? Lubicie rysować?

To się dobrze składa, bo Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka”.

Wszystkie dzieci w wieku 8 – 15 lat, które lubią czytać i mają swoją ulubioną książkę lub bohatera zapraszamy do stworzenia – obojętnie w jakiej technice np. rysunek, wyklejanka, kredki, akwarela itp. – ilustracji przedstawiającej ciekawe wydarzenie z wybranej książki lub historii z ulubionym bohaterem.

Zapraszamy do udziału w konkursie, bo czekają fajne nagrody! Na prace czekamy do 15 listopada 2021 roku

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: jedna 8 – 11 lat i druga 12 – 15 lat.