uczniowie rowery

Kartę rowerową może uzyskać uczeń, który: dobrze zna przepisy ruchu drogowego; potrafi bezpiecznie kierować rowerem; wie, kiedy rower jest sprawny i nadaje się do jazdy; umie udzielić pierwszej pomocy.

21 października uczniowie klas V i VI przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Egzamin odbywał się w miasteczku komunikacyjnym przy naszej szkole. Jesienna i bardzo wietrzna pogoda nie przeszkodziła zdającym w prawidłowym przejeździe po torze jazdy. Wcześniej uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością znaków oraz przepisów ruchu drogowego i oczywiście rozwiązać prawidłowo test składający się z 25 zadań.

Gratulujemy wszystkim, którym się udało!!!

Pozostali uczniowie klas V i VI będą mogli przystąpić do egzaminu ponownie w maju.

Więcej na profilu szkoły na FB.