popielata linia pozioma

certyfikat napisy

Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne od zajęć dydaktycznych

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w SP 31. Szkoła zapewnia w tym dniu pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi klas 1-3 w godzinach 8:00 - 15:30.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w portierni szkoły stosownego wniosku o opiekę nad dzieckiem w wybrane dni wolne od zajęć dydaktycznych, jeśli tej opieki potrzebują. 

Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły, portierni i na stronie internetowej SP 31 (do pobrania tutaj).

Termin złożenia deklaracji – do poniedziałku 27.05.2024 r. do godz. 15:00.

 

 

Zajęcia dodatkowe

Szeroka oferta atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych, w tym: zajęcia teatralne, programowanie ozobotów, szachy, zajęcia taneczne, glottodydaktyka i wiele innych.

Gry i zabawy na Magicznym dywanie

Gry i zabawy taneczne

Mistrz matematyki - kółko matematyczne

Muzyka, taniec, pasja - zajęcia taneczne

Pięknie piszemy i czytamy - zajęcia rozwijające zainteresowanie literaturą

Robotyka w domu

Spotkania z muzyką - nauka gry na flecie

Szachowe ABC

Twórczo odkrywamy świat

W świecie sztuki - zajęcia rozwijające zdolności twórcze

Zajęcia kodowania, robotyki, programowania i mechatroniki

Gimnastyka korekcyjna


Gry i zabawy na Magicznym dywanie

W ramach realizacji programu "Zaprogramowani, czyli zespołowo i kreatywnie w świecie robotyki", w czytelni szkolnej zostało zainstalowanie urządzenie zwane "Magicznym Dywanem". Zainstalowane w nim aplikacje do prowadzenia zajęć, wspomagają nauczanie programowania i myślenia komputacyjnego w edukacji wczesnoszkolnej. "Magiczny Dywan" jest praktycznym narzędziem wspomagającym nauczanie programowania w klasach 1– 3 szkoły podstawowej w oparciu o pakiet edukacyjny "Funkodowanie”.

uczniowie obraz na podłodzeuczniowie obraz na podłodze

uczniowie obraz na podłodzeuczniowie obraz na podłodze


Gry i zabawy taneczne - Sport Kluby

W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych wychowania fizycznego, zorganizowanych w ramach programu "Sport Kluby” WF z AWF. Głównym celem programu jest poprawa kondycji fizycznej dzieci po okresie hipokinezji, izolacji społecznej oraz przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2. W jaki sposób uczniowie spędzają czas na zajęciach, można zobaczyć na zdjęciach dokumentujących gry i zabawy ruchowe.

dzieci sala gimnastycznadzieci sala gimnastyczna

dzieci sala gimnastycznadzieci sala gimnastyczna


Mistrz matematyki

Kółko matematyczne dla uczniów lubiących matematykę. Tam rozwijają oni logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnię, analizę i syntezę. Uczniowie rozwiązują zadania konkursowe, budują modele brył, układają krzyżówki matematyczne, poznają tangram, magiczne kwadraty, gry matematyczne. 

dzieci budowanie modelidzieci budowanie modeli

dzieci budowanie modelidzieci budowanie modeli


Muzyka, taniec, pasja - zajęcia taneczne

Podczas tanecznych spotkań dziewczynki nie tylko poznają podstawowe kroki z zakresu baletu i tańca nowoczesnego, ale otrzymują także przestrzeń do wyrażania siebie i wzbogacania poczucia własnego piękna.

dziewczynki taniecdziewczynki taniec


Pięknie piszemy i czytamy

Zajęcia rozwijające zainteresowanie literaturą, mające na celu rozwijanie u dzieci nawyku czytania, zachęcanie do poznawania znanych utworów literackich - wierszy, bajek, opowiadań. Tematyka dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci - rozwijająca wyobraźnię, zainteresowania, pomysłowość, oraz zdolności interpretacyjne, wzbogacająca słownictwo i zamiłowanie do literatury.

dzieci czytaniedzieci rysunki

dzieci czytaniedzieci czytanie


Robotyka w domu

Uczniowie klas 1-3 aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych z robotyki. Systematyczna praca podczas zajęć pozalekcyjnych zaowocowała rozwojem kompetencji i zainteresowań informatycznych dzieci. Rodzice widząc zaangażowanie swoich pociech zadbali o to, aby w domu pojawiły się zabawki pobudzające kreatywność np. zestawy RoboMaker Pro. W taki oto sposób nauka i zabawa zapoczątkowana w szkole jest kontynuowana w domu rodzinnym uczniów.

uczniowie robotyuczniowie roboty

uczniowie roboty


Spotkania z muzyką - nauka gry na flecie

Uczniowie naszej szkoły lubią śpiewać, grać i tańczyć. Jednak zdecydowanie najbardziej lubią najtrudniejszą ze sztuk - grę na flecie. Każdy wytrwale ćwiczy zarówno w szkole, jak i w domu. Zanim jednak uczniowie zaczęli naukę gry na flecie, poznali tajemnice zapisu nutowego na pięciolinii. Teraz nie tylko zapisują nuty, ale potrafią je czytać i pięknie zagrać.

 uczniowie gra na flecie


Szachowe ABC

W szkole od wielu lat działa koło "Miłośników Szachowego Królestwa”. Swoją przygodę z szachami uczniowie rozpoczynają od najmłodszych lat – już w klasie 1. Dzieci z dużym zaangażowaniem podchodzą do nauki gry w szachy i rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, w tym strategiczne. Mamy nadzieję, że niejeden maluch podąży drogą, którą wytyczył ich starszy kolega Piotr z klasy 8b. Chłopiec, który swoje pierwsze kroki w szachach rozpoczął w naszej szkole, obecnie rozgrywa partie szachowe w grupie "open”, tzn. gra z przeciwnikami w różnym wieku, w tym z dorosłymi i odnosi znaczące sukcesy. Bierze udział w wielu turniejach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

dzieci szachownicadzieci szachownica

dzieci szachownicadzieci szachy


Twórczo odkrywamy świat

To zajęcia rozwijające twórczość u uczniów z wykorzystaniem różnych kreatywnych metod nauczania.

uczniowie mikroskopuczniowie sala lekcyjna

uczniowie sala lekcyjna


W świecie sztuki - zajęcia rozwijające zdolności twórcze.

Podczas zajęć dzieci wkraczają w świat różnych technik i form plastycznych. Mają okazję poznać nowe, wcześniej nieznane techniki i wykazać się własną inwencją twórczą. Zajęcia te poszerzają także wiedzę z zakresu historii sztuki.

uczeń przybory plastyczneuczniowie prace plastyczne

uczniowie przybory plastyczne


Zajęcia kodowania, robotyki, programowania i mechatroniki

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich: małych i dużych uczniów, którzy samodzielnie podejmują próby konstruowania modeli robotów z różnych elementów – modułów (LEGO Mindstorms, Szkolne Zestawy Mechatroniczne, Ozobot), tworzą krótkie programy, algorytmy i gry komputerowe oraz uczą się programowania robotów. Uczniowie bawią się i uczą z wykorzystaniem platformy internetowej ozoblockly.pl, code.org, aplikacji do programowania obiektowego: Scratch oraz Prophio.

Różnorodność zajęć sprawia, że dzieci z dużą łatwością nabywają umiejętności kreatywnego oraz świadomego wykorzystywania najnowszych technologii, co zachęca je do wspólnej zabawy, rozwija zainteresowania i motywuje do zdobywania coraz to szerszej wiedzy.

uczniowie robotykauczniowie robotyka

uczniowie robotykauczniowie robotyka


Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia rekreacyjne z elementami gimnastyki korekcyjnej realizowane w ramach Sport Klubów mają na celu profilaktykę oraz korygowanie wad postawy. Podczas zajęć wzmacniamy i uelastyczniamy konkretne partie mięśniowe, poprawiamy ich siłę i wytrzymałość oraz kształtujemy i utrwalamy nawyki dotyczące utrzymywania prawidłowej postawy.

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia

uczniowie sala gimnastyczna ćwiczeniauczniowie sala gimnastyczna ćwiczenia