popielata linia pozioma

logo rekrutacja do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

baner rekrutacja 2022 2031 przeczytaj

Toruńskie Szkoły Branżowe i Techniczne

baner szkoły branżowe techniczne Toruń


Godziny pracy przedszkola 06:00 - 16:30Wpłaty za przedszkole oraz obiady przyjmowane są wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.


Nasze przedszkole

Nasze przedszkole jest placówką mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 31, dzięki temu dzieci mają ułatwioną późniejszą adaptację do warunków szkolnych. Oddziały przedszkolne zajmują w Szkole Podstawowej nr 31 szczególne miejsce. Znajdują się w odrębnym skrzydle budynku, gdzie pomieszczenia i łazienki dostosowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole posiada pięć przestronnych sal dydaktycznych oraz szatnię. Zajęcia ruchowe prowadzone są w odrębnym pomieszczeniu – kolorowej sali gimnastycznej, przystosowanej do potrzeb małego dziecka.

Na terenie placówki znajduje się plac zabaw wyposażony w urządzanie rozwijające sprawność młodych wychowanków oraz duże boisko „Orlik”. Teren zielony wokół szkoły stwarza idealne warunki do spacerów z dziećmi i obserwacji przyrody.

Czas, jaki spędza w naszym przedszkolu Państwa dziecko, poświęcamy jego wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu i fizycznemu. To czas przeznaczony na kształtowaniu wyobraźni oraz społecznej i emocjonalnej dojrzałości dziecięcej. Uczymy tolerancji, empatii, współpracy w grupie, rozwijamy samodzielność.

Nauczyciele wspomagają rozwój emocjonalny dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, reagując na ich dziecięce potrzeby, rozwijając i wzmacniając poczucie własnej wartości.

Wykwalifikowana, kreatywna kadra doskonali swoje metody pracy w celu prawidłowego przebiegu procesów dydaktycznych. Posiadamy oddziały integracyjne dla dzieci z autyzmem, dzięki czemu wychowankowie w naszych oddziałach uczą się wzajemnej tolerancji, niesienia pomocy oraz szacunku do drugiej osoby.

Grupa Smerfy - 3-latki

Grupa Wiewiórki - 5, 6-latki

Grupa Pszczółk - 6-latki

Grupa Misie - 4 latki

Grupa Promyczki - integracyjna


Grupa Smerfy- 3 latki

Nasze Panie

Joanna Kozłowska - życzliwa, ciepła, empatyczna i opanowana. Lubi zajęcia plastyczne, aktywność na świeżym powietrzu. Tworzy fantastyczne pomoce dydaktyczne.

Agata Ćwiek- otwarta, bardzo aktywna, Jej mocną stroną są zajęcia muzyczne. Lubi spędzać czas z dziećmi, potrafi ciekawie przekazywać dzieciom wiedzę na różne tematy. Stara się, aby nauka stała się przygodą, w którą dziecko chętnie wyrusza.

Katarzyna Kamińska – pomoc nauczyciela w grupie "Smerfy" - bardzo ciepła, pogodna,zawsze uśmiechnięta, kompetentna i odpowiedzialna, niezastąpiona. Nasza "Wonder Women".

dziewczynka nauczycielka plansza nauka zabawadzieci w przebraniach

dzieci stół plansze nauka zabawadzieci zabawki zabawa

dziewczynka zabawkadziewczynka nauczycielka plansza nauka zabawa

dziewczyna nauczycielka plansza nauka zabawadzieci rysowanie

Grupa Wiewiórki - 5,6-latki

Nasze Panie

Magdalena Stankiewicz - pracowita, empatyczna, jej wszystkie działania są przemyślane a pomysły kreatywne. Lubi organizować dzieciom zabawy ruchowe przy muzyce.

Katarzyna Kapiwąs - pogodna, dużą radość sprawia jej widok dzieci uczestniczących w eksperymentach, pragnie by każdy dzień w przedszkolu był wielką, ciekawą przygodą. Lubi poszerzać dziecięcą wyobraźnię poprzez zajęcia plastyczne.

dzieci boisko bramkadziewczynki stół klocki

dziewczynki stół rysowaniedzieci stół klocki

dziewczynki stół układankadzieci zabawki


Grupa Pszczółki - 6 latki

Nasze Panie

Marta Ernest - w przedszkolu od 11 lat, cierpliwa i zawsze uśmiechnięta, fantastyczna organizatorka, zawsze o wszystkich pamięta. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Lubi patrzeć na radość przedszkolaków w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności.

Mariola Rubiniec - uśmiechnięta,opanowana, ma pełno pomysłów na ciekawe zabawy dla swoich wychowanków. Lubi rozbudzać w moich podopiecznych ciekawość poznawczą i twórcze działanie w codziennych zajęciach. Mistrzyni zajęć plastycznych.

dzieci stół warzywa owocedzieci zabawa

dzieci stół przyborydzieci plac zabaw


Grupa Misie - 4 latki

Nasze Panie

Izabela Kuligowska - pracuje w przedszkolu od 12 lat, zawsze uśmiechnięta i pełna zarażającej energii. Miłośniczka tańca, który każdego dnia towarzyszy przedszkolakom przy zabawach ruchowych. Doskonale wyczuwa potrzeby dzieci, a do grupy stara się codziennie wnosić dużo uśmiechu i radości.

Agnieszka Oswald- uśmiechnięta, opanowana i empatyczna. Jej zdolności plastyczne widoczne są w dekoracjach sali. Chce sprawić, aby muzyka dawała dzieciom tyle samo radości, co jej samej.

dzieci makieta miastadzieci muzeum kolejnictwa

dzieci stół posiłekdzieci kolory dzień kropki

dzieci przebrania karnawał


Grupa Promyczki - 6 latki - integracyjna

Nasza Pani

Halina Załęska - nauczycielka najdłużej związana z naszym przedszkolem. Cierpliwa,konsekwentna, dostrzega indywidualne potrzeby i predyspozycje wychowanków. Zwraca uwagę na wzajemny szacunek i tolerancję u dzieci. Celem jej pracy jest kształtowanie u dzieci inteligencji emocjonalnej, aby odważnie i radośnie szły przez życie.

"Promyczki" są grupą integracyjną. 5-godzinny oddział prowadzony jest przez nauczyciela wiodącego i nauczyciela wspomagającego oraz pomoc pedagogiczną. Dzięki mniej licznej grupie opieka, wychowanie nad dziećmi przebiega w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

dzieci konstrukcja drewniane klocki zabawadziewczynka rysunek

dzieci sadzenie kwiatówdzieci boisko zabawa

dzieci w przebraniach karnawałdzieci przebrania karnawał