popielata linia pozioma

Nasze przedszkole jest placówką mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 31, dzięki temu dzieci mają ułatwioną późniejszą adaptację do warunków szkolnych. Oddziały przedszkolne zajmują w Szkole Podstawowej nr 31 szczególne miejsce. Znajdują się w odrębnym skrzydle budynku, gdzie pomieszczenia i łazienki dostosowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole posiada pięć przestronnych sal dydaktycznych oraz szatnię. Zajęcia ruchowe prowadzone są w odrębnym pomieszczeniu – kolorowej sali gimnastycznej, przystosowanej do potrzeb małego dziecka.

Na terenie placówki znajduje się plac zabaw wyposażony w urządzanie rozwijające sprawność młodych wychowanków oraz duże boisko „Orlik”. Teren zielony wokół szkoły stwarza idealne warunki do spacerów z dziećmi i obserwacji przyrody.

Czas, jaki spędza w naszym przedszkolu Państwa dziecko, poświęcamy jego wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu i fizycznemu. To czas przeznaczony na kształtowaniu wyobraźni oraz społecznej i emocjonalnej dojrzałości dziecięcej. Uczymy tolerancji, empatii, współpracy w grupie, rozwijamy samodzielność.

Nauczyciele wspomagają rozwój emocjonalny dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, reagując na ich dziecięce potrzeby, rozwijając i wzmacniając poczucie własnej wartości.

Wykwalifikowana, kreatywna kadra doskonali swoje metody pracy w celu prawidłowego przebiegu procesów dydaktycznych. Posiadamy oddziały integracyjne dla dzieci z autyzmem, dzięki czemu wychowankowie w naszych oddziałach uczą się wzajemnej tolerancji, niesienia pomocy oraz szacunku do drugiej osoby.

Grupa Smerfy - 3-latki

Grupa Wiewiórki - 5, 6-latki

Grupa Pszczółk - 6-latki

Grupa Misie - 4 latki

Grupa Promyczki - integracyjna


Grupa Smerfy- 3 latki

Nasze Panie

Joanna Kozłowska - życzliwa, ciepła, empatyczna i opanowana. Lubi zajęcia plastyczne, aktywność na świeżym powietrzu. Tworzy fantastyczne pomoce dydaktyczne.

Agata Ćwiek- otwarta, bardzo aktywna, Jej mocną stroną są zajęcia muzyczne. Lubi spędzać czas z dziećmi, potrafi ciekawie przekazywać dzieciom wiedzę na różne tematy. Stara się, aby nauka stała się przygodą, w którą dziecko chętnie wyrusza.

Katarzyna Kamińska – pomoc nauczyciela w grupie "Smerfy" - bardzo ciepła, pogodna,zawsze uśmiechnięta, kompetentna i odpowiedzialna, niezastąpiona. Nasza "Wonder Women".

dziewczynka nauczycielka plansza nauka zabawadzieci w przebraniach

dzieci stół plansze nauka zabawadzieci zabawki zabawa

dziewczynka zabawkadziewczynka nauczycielka plansza nauka zabawa

dziewczyna nauczycielka plansza nauka zabawadzieci rysowanie

Grupa Wiewiórki - 5,6-latki

Nasze Panie

Magdalena Stankiewicz - pracowita, empatyczna, jej wszystkie działania są przemyślane a pomysły kreatywne. Lubi organizować dzieciom zabawy ruchowe przy muzyce.

Katarzyna Kapiwąs - pogodna, dużą radość sprawia jej widok dzieci uczestniczących w eksperymentach, pragnie by każdy dzień w przedszkolu był wielką, ciekawą przygodą. Lubi poszerzać dziecięcą wyobraźnię poprzez zajęcia plastyczne.

dzieci boisko bramkadziewczynki stół klocki

dziewczynki stół rysowaniedzieci stół klocki

dziewczynki stół układankadzieci zabawki


Grupa Pszczółki - 6 latki

Nasze Panie

Marta Ernest - w przedszkolu od 11 lat, cierpliwa i zawsze uśmiechnięta, fantastyczna organizatorka, zawsze o wszystkich pamięta. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Lubi patrzeć na radość przedszkolaków w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności.

Mariola Rubiniec - uśmiechnięta,opanowana, ma pełno pomysłów na ciekawe zabawy dla swoich wychowanków. Lubi rozbudzać w moich podopiecznych ciekawość poznawczą i twórcze działanie w codziennych zajęciach. Mistrzyni zajęć plastycznych.

dzieci stół warzywa owocedzieci zabawa

dzieci stół przyborydzieci plac zabaw


Grupa Misie - 4 latki

Nasze Panie

Izabela Kuligowska - pracuje w przedszkolu od 12 lat, zawsze uśmiechnięta i pełna zarażającej energii. Miłośniczka tańca, który każdego dnia towarzyszy przedszkolakom przy zabawach ruchowych. Doskonale wyczuwa potrzeby dzieci, a do grupy stara się codziennie wnosić dużo uśmiechu i radości.

Agnieszka Oswald- uśmiechnięta, opanowana i empatyczna. Jej zdolności plastyczne widoczne są w dekoracjach sali. Chce sprawić, aby muzyka dawała dzieciom tyle samo radości, co jej samej.

dzieci zabawa trawa drzewadzieci nauczycielka sala zabawa

dzieci sala lekcjadzieci sala krzesła zabawa

dzieci wąż strażacki

 

 


Grupa Promyczki - 6 latki - integracyjna

Nasza Pani

Halina Załęska - nauczycielka najdłużej związana z naszym przedszkolem. Cierpliwa,konsekwentna, dostrzega indywidualne potrzeby i predyspozycje wychowanków. Zwraca uwagę na wzajemny szacunek i tolerancję u dzieci. Celem jej pracy jest kształtowanie u dzieci inteligencji emocjonalnej, aby odważnie i radośnie szły przez życie.

"Promyczki" są grupą integracyjną. 5-godzinny oddział prowadzony jest przez nauczyciela wiodącego i nauczyciela wspomagającego oraz pomoc pedagogiczną. Dzięki mniej licznej grupie opieka, wychowanie nad dziećmi przebiega w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

dzieci konstrukcja drewniane klocki zabawadziewczynka rysunek

dzieci sadzenie kwiatówdzieci boisko zabawa

dzieci w przebraniach karnawałdzieci przebrania karnawał