plakat informacja o okazji

Za nami 2 kwietnia, czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu, która jako pierwsza publiczna placówka oświatowa w Polsce rozpoczęła przed kilkunastu laty wdrażanie i realizację modelu edukacji integracyjnej i włączającej, podejmuje rokrocznie w kwietniu rozmaite inicjatywy, których celem jest wsparcie osób ze spektrum autyzmu.

W tym roku zapraszamy toruńskie szkoły do wzięcia udziału w I edycji akcji „Szkoła na Niebiesko”. Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz budzenie wrażliwości w tym zakresie. Chcemy zaktywizować jak największą liczbę społeczności szkolnych, aby wspólnie okazać solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

Zadanie dla uczestników akcji – uczniów i nauczycieli:
- sfotografować się w stroju z niebieskimi elementami (koszulka, spodnie, spódniczka, okulary, opaska, emblemat) lub poprosić kogoś o wykonanie zdjęcia,
- mile widziane zdjęcia z dodatkowymi elementami, np. własnoręcznie wykonanym plakatem związanym z tematyką autyzmu lub karteczką z hasztagiem (#SzkołanaNiebiesko),
- zdjęcie może być wykonane podczas nauki, pracy przy komputerze, grze, zabawie czy innej aktywności (tj. czytanie, pisanie, liczenie, trening, taniec, śpiew, malowanie, w szkole lub na świeżym powietrzu),- autorami zdjęć uczniów lub grup uczniowskich są nauczyciele, zachęcamy do wspólnego fotografowania się z wychowankami.

Przygotowany materiał fotograficzny prosimy upublicznić na stronie swojej szkoły lub Facebooku szkoły z opisem: #SzkołanaNiebiesko #sp31wToruniu oraz współpracę ze Szkołą Podstawową nr 31 (oznaczając na Facebooku @Szkoła Podstawowa nr 31 im. gen. Józefa Hallera w Toruniu).

Upubliczniony przez Państwa materiał będzie również udostępniony przez Szkołę Podstawową nr 31 w naszych social mediach.
Każdy, kto do nas dołączy może wesprzeć działania na rzecz osób ze spektrum autyzmu. Dziękujemy!

Organizator akcji "Szkoła na Niebiesko" Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu

Marlena Gutkowska-Kowalska, Katarzyna Król