popielata linia pozioma

dziewczynki miś kanapka

Miś Uszatek - bohater familijnego filmu, uczący dzieci zasad przyjaźni, uczciwości i dobrego wychowania, Miś Colargol z lalkowego serialu animowanego oraz prywatne misie zdominowały piątkowe działania uczniów i nauczycielek w świetlicy szkolnej. Wszystko dlatego, że właśnie w piątek świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Któż owego zwierzaka nie zna, któż go nie lubi? To najmilsza maskotka, towarzysz zabaw, przytulaczek, adresat zwierzeń, bohater snów. Wygląda różnie. Miewa muszkę, krawat, kokardkę, kubraczek, kapelusz i kamizelkę. Jest sympatycznym grubasem z apetytem bądź podniszczonym pluszakiem z klapniętym uszkiem. Jakkolwiek wygląda, jest obiektem ciepłych dziecięcych uczuć.

W piątek świetlica poświęciła misiom dużo czasu. Dzieci wykonały prace plastyczne, na których uwieczniły swoje prywatne miśki. Pod kierunkiem nauczycielek gromadziły słownictwo związane z domowymi maskotkami, a następnie tworzyły krótkie formy redakcyjne. Na koniec maluchy zajęły się "misiową sztuką kulinarną", czyli przygotowały słodkie kanapki z portretem miśków oraz smakowały miód- przysmak niedźwiadków. Wrażeń było co niemiara, a misie z nutelli, borówek i bananów wyglądały oryginalnie i smakowicie.

Więcej informacji - link.