popielata linia pozioma

logo krs cel szczegółowy półtora procenta

sala dzieci szachy

W naszej szkole od kilku lat działa "Koło Szachowe". W bieżącym roku szkolnym zajęcia odbywają się w trzech grupach, do których uczniowie zostali przydzieleni w zależności od swoich umiejętności. Ogółem na zajęcia uczęszcza 42 uczniów od klasy I do VI. W niedzielę 10.12.2022r. dziewięcioro uczniów wzięło udział w Mikołajkowym-Świątecznym 4 Otwartym Turnieju Szachowym Grand Prix Torunia Fundacja In Spe 2022/2023, który odbył się w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 56 w Toruniu. W turnieju szachowym uczestniczyli zawodnicy z różnych klubów szachowych, działających na terenie naszego województwa oraz wszyscy miłośnicy gry w szachy, niezależnie od poziomu sportowego. Uczestnictwo w zawodach nie wymagało przynależności do klubu szachowego. Zawodnicy startowali w dwóch grupach: A i B. Obie grupy zostały zgłoszone do rankingu FIDE. Podczas turnieju należało rozegrać sześć partii szachowych. Dla uczniów z naszego "Koła Szachowego", pokonanie przeciwników grających na co dzień w klubach szachowych, nie było łatwe. Jednak nasi szachiści dzielnie walczyli, wygrywając kolejne partie. Wszystkim zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje. Radość zwycięstwa przeplatała się ze smutkiem porażki. Każdy z zawodników odnosił sukces na miarę swoich możliwości. Wygrane partie szachów pozwoliły dwóm uczniom z naszej szkoły: Tadeuszowi Lewandowskiemu z klasy IIa i Filipowi Michalskiemu z klasy VIb, zdobyć V Stopień Szachowy. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz słodycze ufundowane przez Posła na Selm RP pana Mariusza Kałużnego.

Wszyscy uczestnicy konkursu szachowego zasłużyli na słowa uznania. Gratulacje i wielkie "DZIĘKUJEMY"!

Przed młodymi szachistami już niebawem kolejne rozgrywki szachowe, które odbędą się w styczniu 2023 roku.

Więcej informacji - link.